Ταινίες

52ο Διεθνές Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης

0 στα 10

Αναλυτικά το πρόγραμμα προβολών του 52ου Διεθνούς Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης από 4 έως και 13 Νοεμβρίου

52ο Διεθνές Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης
Flix Team
Που παίζεται; Διάλεξε αίθουσα και ώρα προβολών σε όλη την Ελλάδα Που παίζεται;
52ο Διεθνές Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

20:30 / Οι Απόγονοι - 115' (Αλεξάντερ Πέιν, ΗΠΑ)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

17:00 / Αναμένονται απώλειες - 118' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

19:45 / Il Divo - 110' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία-Γαλλία)

19:45 / Η μεγάλη νύχτα - 15' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

22:00 / Καλοκαιρινά παιχνίδια - 101' (Ρολάντο Κόλλα, Ελβετία-Ιταλία)

TΩNIA MAPKETAKH

20:00 / If You Have No Place To Cry - 12' (Αριστοτέλης Μαραγκός, Ελλάδα-Mεγ. Βρετανία)

20:00 / Make up - 20' (Χρήστος Μασσαλάς, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία)

20:00 / Γεια σου Ανέστη - 18' (Δημήτρης Κανελλόπουλος, Ελλάδα)

20:00 / Ο μπαμπάς μου, ο Λένιν και ο Φρέντυ - 20' (Ρηνιώ Δραγασάκη, Ελλάδα)

20:00 / Πίστομα - 18' (Γιώργος Φουρτούνης, Ελλάδα)

22:00 / Iris - 15' (Αλέξανδρος Σιπσίδης, Ελλάδα)

22:00 / MUSIKHOF - 10' (Θωμάς Κιάος , Ελλάδα)

22:00 / The Fiddler - 6' (Στελάνα Κληρή, Ελλάδα-Κύπρος)

22:00 / Toothbrushes - 6' (Νίκος Μπρανίδης, Γιάννης Μπουγιούκας, Ελλάδα)

22:00 / Ελένη - 15' (Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα)

22:00 / Η νύφη - 6' (Λευτέρης Χαρίτος , Ελλάδα)

22:00 / Ηγέτης - 28' (Γαβριήλ Τζάφκας, Ελλάδα)

22:00 / Κινητά στοιχεία - 17' (Ανδρέας Σιαδήμας, Ελλάδα)

22:00 / Κοφ’ το! - 14' (Βασίλης Καλαμάκης, Ελλάδα)

22:00 / Τζαφάρ - 3' (Νάνσυ Σπετσιώτη, Ελλάδα)

22:00 / Το πατάρι - 18' (Μίνως Νικολακάκης, Ελλάδα)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

15:30 / Μέρες θυμού - 130' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία-Γερμανία)

18:00 / Ένα αθώο Σάββατο - 99' (Αλεξάντερ Μιντάτζε, Ρωσία-Γερμανία-Ουκρανία)

20:30 / Αόρατες - 90' (Μιχάλ Αβιάντ, Ισραήλ)

23:00 / Η αγάπη δεν έχει όρια - 12' (Πάολο Σορεντίνο, Iταλία)

23:00 / Ο οικογενειακός φίλος - 110' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία-Γαλλία)

TZON KAΣΣABETHΣ

15:00 / Γκρομοζέκα - 104' (Βλαντίμιρ Κοτ, Ρωσία)

17:30 / Τα άνθη του κακού - 98' (Νταβίντ Ντούσα, Γαλλία)

20:00 / Οι συνέπειες του έρωτα - 100' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

20:00 / Το αργό παιχνίδι - 10' (Πάολο Σορεντίνο, Iταλία)

22:15 / Μοντέλα - 118' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

18:00 / The Anabasis of May and Fusako Shigenobu, Masao Adachi and 27 Years without Images - 66' (Έρικ Μπωντλαίρ, Γαλλία)

20:30 / Το κανάλι - 88' (Ερντέν Κιράλ, Tουρκία)

23:00 / Σε γόνιμη γη - 126' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία)

ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΡΑΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

19:00 / Aura / In Aurovision (Emannuel Gott-Art, Σλοβενία)

19:00 / Dislocated Third Eye Series - Bismillah (Sulejman Ferenčak, Σλοβενία)

19:00 / Galactic Supermarket Presents Cosmic Rainbows (Marta Žnidaršič, Σλοβενία)

19:00 / Mangiafuoco (Veronique Gartenzwergel, Σλοβενία)

19:00 / Yin-Yang (Ismailhači Cankar, Σλοβενία)

OΛYMΠION

15:45 / Η πλημμύρα - 101' (Γκι Νατίβ, Ισραήλ-Καναδάς-Γερμανία-Γαλλία)

18:15 / Το σπίτι - 97' (Ζουζάνα Λιόβα, Σλοβακία-Τσεχία)

20:30 / Superclásico - 99' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

23:00 / Μίχαελ - 96' (Μάρκους Σλάιντσερ, Αυστρία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 / Sivan - 14' (Ζόχαρ Έλεφαντ, Ισραήλ)

13:00 / Η θάλασσα της ηρεμίας - 13' (Άντον Κοξ, Βέλγιο)

13:00 / Η μεγάλη κούρσα - 7' (Κότε Καμάτσο, Ισπανία)

13:00 / Ταξίδι χωρίς επιστροφή - Τελικός προορισμός Αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης - 25' (Γκυτσλύ Γιαμάν, Γερμανία-Τουρκία)

15:00 /19, Espíritu Santo (Andalucìa) - 18' (Philippe Cote, Γαλλία)

15:00 /Magia - 6'35'' (Gérard Cairaschi, Γαλλία)

15:00 /Pandrogeny Manifesto - 12' (Dionysos Andronis, Γαλλία-Ελλάδα)

15:00 /Rue des Petites Maries - 12' (Laurence Rebouillon, Γαλλία)

15:00 /Tiger Μe Bollix - 3' (Moira Tierney, Ιρλανδία)

15:00 /Μία ταινία εμπορική και στρατευμένη - 6' (Maurice Lemaître, Γαλλία)

15:00 /Τα αρνητικά χέρια - 13'45'' (Marguerite Duras, Γαλλία)

15:00 /Αύριο θα είναι όλα καλύτερα - 118' (Ντορότα Κετζιεζάφσκα , Πολωνία-Ιαπωνία)

19:30 / Μέρες στο Χακάρι - 111' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Γερμανία)

22:00 / Ήρθα να μείνω - 98' (Μιλάγρος Μουμεντάλερ, Eλβετία-Αργεντινή)

24:00 / Άγγελοι σε ελεύθερη πτώση - 123' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

TΩNIA MAPKETAKH

15:00 / Από την άκρη της πόλης - 94' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα)

15:00 / Όψεις της Ευρώπης: Χώρος για όλους - 6' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Δανία-Ελλάδα-Γαλλία-Γερμανία)

17:30 / Ηλέκτρα - 110' (Μιχάλης Κακογιάννης, Ελλάδα)

20:00 / Τυραννόσαυρος - 91' (Πάντυ Κόνσινταϊν, Μεγ. Βρετανία)

22:30 / Η πόλη του χιονιού - 120' (Τζάστιν Κερζέλ, Αυστραλία)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00 / Ο γάμος του Σινάν - 65' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

15:30 / Ρωμαίος Έντεκα - 92' (Ιβάν Γκρμπόβιτς, Καναδάς)

18:00 / Μαϊμούδες - 84' (Λίσα Ασάν, Σουηδία)

20:15 / Magic Hour - 95' (Κώστας Καπάκας , Ελλάδα)

22:45 / Σούπερ Δημήτριος - 109' (Γεώργιος Παπαϊωάννου, Ελλάδα)

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 / Ο βασιλιάς της πίτσας - 100' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

15:20 / Εντάξει, φτάνει, αντίο - 93' (Ράνια Ατίε, Ντάνιελ Γκαρσία, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα-Λίβανος)

17:45 / Ο ουρανός πάνω στους ώμους μας - 72' (Σέρζο Μπόρζες, Βραζιλία)

20:00 / Σαββατοκύριακο - 96' (Άντρου Χέι, Μεγ. Βρετανία)

22:00 / Ένοχος - 101' (Βενσάν Γκαρένκ, Γαλλία)

24:00 / Χριστέ μου, ξέρεις - 87' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

15:30 / Μη φοβάσαι - 90' (Μόντσο Αρμεντάριθ , Ισπανία)

18:00 / Αβέ - 88' (Κονσταντίν Μπογιάνοφ, Βουλγαρία)

20:30 / Press - 100' (Σεντάτ Γιλμάζ, Τουρκία)

23:00 / Η συγχώρεση του αίματος - 108' (Τζόσουα Μάρστον, ΗΠΑ-Αλβανία-Δανία-Ιταλία)

ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

11:00 / Ιστορίες της νύχτας - 84' (Μισέλ Οσελό, Γαλλία)

13:00 / Η αγάπη δεν έχει όρια - 12' (Πάολο Σορεντίνο, Iταλία)

13:00 / Ο οικογενειακός φίλος - 110' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία-Γαλλία)

15:45 / Η φωτιά - 97' (Μπριγκίτε Μαρία Μπέρτελε, Γερμανία)

18:00 / Το παιχνίδι - 118' (Ρούμπεν Έστλουντ, Σουηδία-Γαλλία-Δανία)

20:30 / Το παιδί με το ποδήλατο - 87' (Ζαν-Πιέρ Νταρντέν, Λυκ Νταρντέν, Βέλγιο-Γαλλία-Ιταλία)

23:00 / Η τάξη και το ηθικό - 136' (Ματιέ Κασοβίτς , Γαλλία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 / Foundation of Mind (Ντρορ Χέλερ, Ισραήλ)

15:00 / Scopolamine - 13' (Robert Withers, ΗΠΑ)

15:00 / Spring Roll - 20' (Zapruder Filmmakers’ Group, Ιταλία)

15:00 / Αγγελικό πρόσωπο - 5'40'' (Anthea Kennedy, Ian Wiblin, Μεγ. Βρετανία)

15:00 / Εκεί; Πού; - 8' (Babette Mangolte, ΗΠΑ)

15:00 / Επίσκεψη στη γιαγιά - 10' (Dominik Lange, Γαλλία)

15:00 / Εστιάσεις - 8' (Marcel Mazé, Γαλλία)

15:00 / Μένω λεπτή χάρις στο μωρό - 4'30'' (Fabien Rennet, Γαλλία)

15:00 / Τα γκρατινέ μυαλά της Πουπιλίγια Φέρκεβερκ - 10' (Karpo Godina, Σλοβενία)

17:00 / Peep Show - 46' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, Δανία)

17:00 / Psych-Burn - 3' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

17:00 / Satan Claus - 3' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

17:00 / Η θυσία της παρθένου - 9' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

17:00 / Η μονομαχία - 8' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

17:00 / Τίτλοι έναρξης του «Hollywood Play-Girls» - 4' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

19:30 / Τσιγγάνος - 107' (Μάρτιν Σουλίκ, Σλοβακία-Τσεχία)

22:00 / Αόρατες - 90' (Μιχάλ Αβιάντ, Ισραήλ)

24:00 / Πέρα απ’ τον παράδεισο - 89' (Jim Jarmusch, ΗΠΑ)

TΩNIA MAPKETAKH

12:30 / Iris - 15' (Αλέξανδρος Σιπσίδης, Ελλάδα)

12:30 / MUSIKHOF - 10' (Θωμάς Κιάος , Ελλάδα)

12:30 / The Fiddler - 6' (Στελάνα Κληρή, Ελλάδα-Κύπρος)

12:30 / Toothbrushes - 6' (Νίκος Μπρανίδης, Γιάννης Μπουγιούκας, Ελλάδα)

12:30 / Ελένη - 15' (Στέργιος Πάσχος, Ελλάδα)

12:30 / Η νύφη - 6' (Λευτέρης Χαρίτος , Ελλάδα)

12:30 /Ηγέτης - 28' (Γαβριήλ Τζάφκας, Ελλάδα)

12:30 / Κινητά στοιχεία - 17' (Ανδρέας Σιαδήμας, Ελλάδα)

12:30 / Κοφ’ το! - 14' (Βασίλης Καλαμάκης, Ελλάδα)

**12:30 / Τζαφάρ - 3' (Νάνσυ Σπετσιώτη, Ελλάδα)

12:30 / Το πατάρι - 18' (Μίνως Νικολακάκης, Ελλάδα)

15:30 / If You Have No Place to Cry - 12' (Αριστοτέλης Μαραγκός, Ελλάδα-Mεγ. Βρετανία)

15:30 / Make up - 20' (Χρήστος Μασσαλάς, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία)

15:30 / Γεια σου Ανέστη - 18' (Δημήτρης Κανελλόπουλος, Ελλάδα)

15:30 / Ο μπαμπάς μου, ο Λένιν και ο Φρέντυ - 20' (Ρηνιώ Δραγασάκη, Ελλάδα)

15:30 / Πίστομα - 18' (Γιώργος Φουρτούνης, Ελλάδα)

17:30 / Κοντά στον παράδεισο - 87' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία)

17:30 / Σιωπές - 10' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία-Ελλάδα)

20:00 / Το σπίτι - 97' (Ζουζάνα Λιόβα, Σλοβακία-Τσεχία)

22:30 / F.L.S. - 76' (Θάνος Τσαβλής , Ελλάδα)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00 / Πράγα - 92' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

15:45 / Ήρθα να μείνω - 98' (Μιλάγρος Μουμεντάλερ, Eλβετία-Αργεντινή)

18:00 / Η πλημμύρα - 101' (Γκι Νατίβ, Ισραήλ-Καναδάς-Γερμανία-Γαλλία)

20:30 / Η πόλη των παιδιών - 96' (Γιώργος Γκικαπέππας , Ελλάδα)

23:00 / Έξω Σατανά - 109' (Μπρυνό Ντυμόν, Γαλλία)

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 / Ο ουρανός πάνω στους ώμους μας - 72' (Σέρζο Μπόρζες, Βραζιλία)

15:00 Μαϊμούδες - 84' (Λίσα Ασάν, Σουηδία)

17:15 / Οι συνέπειες του έρωτα - 100' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

17:15 / Το αργό παιχνίδι - 10' (Πάολο Σορεντίνο, Iταλία)

19:30 / Μίχαελ - 96' (Μάρκους Σλάιντσερ, Αυστρία)

21:45 / Σκυλίσιες μέρες - 121' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

0:15 Βρόμικα ημερολόγια – 12 μικρού μήκους ταινίες φεμινιστικής πορνογραφίας - 96' (Διάφοροι, Σουηδία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00 / Το κανάλι - 88' (Ερντέν Κιράλ, Tουρκία)

15:30/ Ένα αθώο Σάββατο - 99' (Αλεξάντερ Μιντάτζε, Ρωσία-Γερμανία-Ουκρανία)

18:00 / Κεράτιος Κόλπος - 75' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία)

20:30 / Καθ’ οδόν - 97' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Βουλγαρία)

23:00 / Με τις καλύτερες προθέσεις - 105' (Αντριάν Σιτάρου, Ρουμανία-Ουγγαρία)

MOYΣEIO KINHMATOΓPAΦOY ΘEΣΣAΛONIKHΣ

21:00 / The Anabasis of May and Fusako Shigenobu, Masao Adachi and 27 Years without Images - 66' (Έρικ Μπωντλαίρ, Γαλλία)

ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΚΡΑΤΙΚΟ ΩΔΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

19:00 / 805 Homage (Liberio Abrahamsberg, Σλοβενία)

19:00 / All Is One (Frankie Lee, Σλοβενία)

19:00 / Dislocated Third Eye Series – Next Movie - High Noon (Frančiška Knoblehar, Σλοβενία)

19:00 / Tetraplan (Amanda Fior Daliso, Σλοβενία)

19:00 /The Bastards: Bread and Games (Janez pl. Laibacher (krOM prod.), Σλοβενία)

19:00 / The Great Path Has No Gates (Zend Kommandoh, Σλοβενία)

OΛYMΠION

13:00 / Ο βασιλιάς της πίτσας - 100' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

15:45 / Αλόις Νέμπελ - 84' (Τόμας Λούνιακ, Τσεχία-Σλοβακία-Γερμανία)

18:00 / Διόδια - 96' (Τολγκά Καρατσελίκ, Τουρκία)

20:30 / Ελένα - 109' (Αντρέι Ζβιάτζιντσεφ, Ρωσία)

23:00 / Ένας νεανικός έρωτας - 110' (Μία Χάνσεν-Λεβ, Γαλλία-Γερμανία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ 13:00 / Πράγα - 92' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

15:00 / Sivan - 14' (Ζόχαρ Έλεφαντ, Ισραήλ)

15:00 / Η θάλασσα της ηρεμίας - 13' (Άντον Κοξ, Βέλγιο)

15:00 / Η μεγάλη κούρσα - 7' (Κότε Καμάτσο, Ισπανία)

15:00 / Ταξίδι χωρίς επιστροφή - Τελικός προορισμός Αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης - 25' (Γκυτσλύ Γιαμάν, Γερμανία-Τουρκία)

17:00 / Η ζωή μας - 98' (Ντανιέλε Λουκέτι, Ιταλία-Γαλλία)

19:00 / Μέρες θυμού - 130' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία-Γερμανία)

22:15 / Το βουνό του Βούδα - 105' (Λι Γιού, Κίνα)

TΩNIA MAPKETAKH

15:00 / Τσιγγάνος - 107' (Μάρτιν Σουλίκ, Σλοβακία-Τσεχία

17:30 / Black Derek Boy - 8' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / European Son: Queer Διαδήλωση - 12' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Maurizio Siciliano - 7' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / New York Club - 7' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Αμερικάνικο αφιέρωμα: Επιδημία - 3' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Βγαλμένο από μέσα μου:Εντουάρντο σ’αγαπώ - 4' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Εγώ, φαντάρος - 7' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Η γαλάζια θαλάσσια - 2' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Η Ελένη παντρεύεται σήμερα - 6' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Μπλε μάτια 2 - 6' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Μυστράς και Γεράκι - 8' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Ο κήπος μου στο Λονδίνο - 4' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Πέτρινη υδρόγειος, Πέτρινη υδρόγειος I, Πέτρινη υδρόγειος III - 3' 3' 1' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Στροβιλισμός - 3' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

17:30 / Το φιλί - 5' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / America I (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / America II (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Barcelonetta (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Thai Box (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Αίγυπτος (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Αλβανία (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Αμοργός (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Βομβαρδισμός (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Γρηγόρης (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Δωμάτια (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Ζωή και θάνατος στο αθηναϊκό μετρό (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Ιεροσόλυμα (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Λονδίνο (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Μονεμβασιά (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Οδός Πειραιώς (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Ομόνοια (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Πατρίδα (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Τα δάκρυα του εκσκαφέα (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

22:30 / Δεκαπενταύγουστος - 106' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00** / Το Μπάουερι την άνοιξη – Καρτ Ποστάλ από τη Νέα Υόρκη - 10' (Σάρα Ντράιβερ, Γαλλία)

13:00 / Υπνοβασία - 78' (Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ-Δυτική Γερμανία)

15:30 / Σούπερ Δημήτριος - 109' (Γεώργιος Παπαϊωάννου, Ελλάδα)

18:00 / Στη στεριά - 88' (Εμανουέλε Κριαλέζε, Ιταλία-Γαλλία)

20:30 / Η φωτιά - 97' (Μπριγκίτε Μαρία Μπέρτελε, Γερμανία)

23:00 / Όταν πετάξουν τα γουρούνια - 98' (Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ-Γερμανία-Ολλανδία)

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 / Εντάξει, φτάνει, αντίο - 93' (Ράνια Ατίε, Ντάνιελ Γκαρσία, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα-Λίβανος)

15:15 / Έτσι κι αλλιώς - 80' (Χάφστεϊν Γκούναρ Σίγκουρδσον, Ισλανδία)

17:30 / Κίρα: Μια ιστορία αγάπης - 92' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

20:00 / Η αποβάθρα - 84' (Τζέραντ Χέρλι, Ιρλανδία-ΗΠΑ)

22:00 / Το πιάνο σ’ ένα εργοστάσιο - 105' (Ζανγκ Μενγκ, Κίνα)

0:15 / Animal Love - 114' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

9:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

9:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

9:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

9:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

9:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

9:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' (Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία)

9:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

9:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

9:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

9:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

9:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

11:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

11:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

11:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

11:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

11:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

11:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' (Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία)

11:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

11:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

11:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

11:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

11:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

13:00 / Σε γόνιμη γη - 126' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία)

15:30 / Καλοκαιρινά παιχνίδια - 101' (Ρολάντο Κόλλα, Ελβετία-Ιταλία

18:00 / Το νησί - 108' (Κάμεν Κάλεβ, Βουλγαρία-Σουηδία

20:30 / Η συγχώρεση του αίματος - 108' (Τζόσουα Μάρστον, ΗΠΑ-Αλβανία-Δανία-Ιταλία

23:00 / Η γαλάζια εξορία - 118' (Ερντέν Κιράλ, Γερμανία-Τουρκία-Ελλάδα

ΤΡΙΤΗ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

13:00 / Κίρα: Μια ιστορία αγάπης - 92' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

15:45 / Ιδού ο αμνός - 83' (Τζον Μακίλνταφ, Μεγ. Βρετανία)

18:00 / Γάιδαροι - 93' (Οντίν Σαλασάρ Φλόρες, Μεξικό)

20:15 / Φάουστ - 134' (Αλεξάντερ Σοκούροφ , Ρωσία)

23:15 / Ένοχος - 101' (Βενσάν Γκαρένκ, Γαλλία)

**ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 / Η ζωή μας - 98' (Ντανιέλε Λουκέτι, Ιταλία-Γαλλία)

15:00 / Foundation of Mind (Ντρορ Χέλερ, Ισραήλ)

17:00 / Ουράνιο σώμα - 100' (Αλίτσε Ρορβάκερ, Ιταλία-Γαλλία-Ελβετία)

19:30 / Ένας νεανικός έρωτας - 110' (Μία Χάνσεν-Λεβ, Γαλλία-Γερμανία)

22:00 / Ιπτάμενα ψάρια - 124' (Σαντζίβα Πουσπακουμάρα, Σρι Λάνκα)

TΩNIA MAPKETAKH

15:00 / Gender Pop - 40' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα)

15:00 / Απεγνωσμένη ζωή – Οι ταινίες του Πιέρ Πάολο Παζολίνι - 20' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία)

15:00 / Έλληνες (Ελληνικός έρωτας και σαπφικές συνομιλίες) - 25' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία)

15:00 / Ζήτημα ζωής και θανάτου - 20' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία)

15:00 / Η εκδίκηση της ντίσκο - 24' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία)

17:30 / Διόδια - 96' (Τολγκά Καρατσελίκ, Τουρκία)

20:00 / Αλόις Νέμπελ - 84' (Τόμας Λούνιακ, Τσεχία-Σλοβακία-Γερμανία)

22:30 / Animal Love - 114' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00 / Στη στεριά - 88' (Εμανουέλε Κριαλέζε, Ιταλία-Γαλλία)

15:30 / Το πιάνο σ’ ένα εργοστάσιο - 105' (Ζανγκ Μενγκ, Κίνα)

18:00 / Η πόλη των παιδιών - 96' (Γιώργος Γκικαπέππας , Ελλάδα)

20:30 / Σωτηρία - 91' (Ιάσων Τζαβέλλας , Ελλάδα-Κύπρος)

23:00 / Η Αφροδίτη στην αυλή - 61' (Τηλέμαχος Αλεξίου, Ελλάδα-Γερμανία)

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 / Ο επιστήθιος φίλος - 60' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

13:00 / Οι τελευταίοι άντρες - 60' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

15:15 / Η αποβάθρα - 84' (Τζέραντ Χέρλι, Ιρλανδία-ΗΠΑ)

17:30 / Κόρη...πατέρας...κόρη - 70' (Παναμπαρχόντα Ρεζάι, Ιραν)

19:30 / Κάπου απόψε - 85' (Μάικλ Ντι Τζιάκομο, ΗΠΑ-Ολλανδία)

21:30 / Ελένα - 109' (Αντρέι Ζβιάτζιντσεφ, Ρωσία)

24:00 / Αναμένονται απώλειες - 118' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

9:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

9:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

9:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

9:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

9:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

9:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' (Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία)

9:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

9:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

9:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

9:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

9:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

11:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

11:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

11:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

11:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

11:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

11:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' (Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία)

11:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

11:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

11:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

11:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

11:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

13:00 / Μέρες στο Χακάρι - 111' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Γερμανία)

15:30 / Η πόλη του χιονιού - 120' (Τζάστιν Κερζέλ, Αυστραλία)

18:00 / Bora Bora - 32' (Μπογκντάν Μιρίκα, Ρουμανία)

18:00 / Προσπάθησε να μη βλεφαρίσεις - 9' (Ράντου Ντραγκομίρ, Ρουμανία)

18:00 / Σαν το σκυλί στ’ αμπέλι - 29' (Υλ Τσιτάκου, Ντριτόν Χατζρεντίνι, UNMI Κόσοβο)

18:00 / Σούπερμαν, Σπάιντερμαν ή Μπάτμαν - 11' (Τούντορ Τζούρτζου, Ρουμανία)

20:30 / Το όνειρο του Άνταλμπερτ - 101' (Γκαμπριέλ Ακίμ, Ρουμανία)

23:00 / Ο κυνηγός - 93' (Ερντέν Κιράλ, Toυρκία)

ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

13:00 / Καλά νέα - 130' (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

15:45 / Χωρίς - 88' (Μάρκ Τζάκσον, ΗΠΑ)

18:00 / Η χώρα της λήθης - 115' (Μιχάλε Μπογκάνιμ, Γαλλία-Γερμανία-Πολωνία-Ουκρανία)

20:30 / Άδικος κόσμος - 107' (Φίλιππος Τσίτος , Ελλάδα-Γερμανία)

23:00 / Παράδεισος - 105' (Παναγιώτης Φαφούτης , Ελλάδα)

**ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 / Η πριγκίπισσα της Νάπολης - 3' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

13:00 / Παραπάνω από άντρας - 100' (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

15:00 / Αν όχι εμείς, ποιοι; - 124' (Άντρες Βάιελ, Γερμανία)

17:45 / Caught Looking - 35'' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία)

17:45 / Μία θέση στον ήλιο - 44' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία)

17:45 / Ο Ζαν Ζενέ είναι νεκρός - 38' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία-Ελλάδα)

20:00 / Ρωμαίος Έντεκα - 92' (Ιβάν Γκρμπόβιτς, Καναδάς)

22:00 / Επιτηρητής μωρού - 100' (Πολ Σλετάουνε, Νορβηγία-Γερμανία-Σουηδία)

TΩNIA MAPKETAKH

15:00 / Κόρη...πατέρας...κόρη - 70' (Παναμπαρχόντα Ρεζάι, Ιραν)

17:30 / F.L.S. - 76' (Θάνος Τσαβλής , Ελλάδα)

20:00 / Το κορίτσι με τα μεγάλα μάτια - 85' (Αλέξης Τσάφας , Ελλάδα-Πράσινο Ακρωτήριο)

22:30 / Όμηρος - 100' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα-Τουρκία)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

14:30 / Εσύ δεν είσαι εγώ - 48' (Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ)

15:30 / Σωτηρία - 91' (Ιάσων Τζαβέλλας , Ελλάδα-Κύπρος)

18:00 / Γάιδαροι - 93' (Οντίν Σαλασάρ Φλόρες, Μεξικό)

20:15 / Ιδού ο αμνός - 83' (Τζον Μακίλνταφ, Μεγ. Βρετανία)

22:45 / Αντίο - 104' (Μοχάμαντ Ρασούλοφ, Ιράν)

TZON KAΣΣABETHΣ

15:15 / Ιπτάμενα ψάρια - 124' (Σαντζίβα Πουσπακουμάρα, Σρι Λάνκα)

18:15 / Λίγο πιο κοντά - 73' (Μάθιου Πίτοκ, ΗΠΑ)

20:00 / Το παιδί με το ποδήλατο - 87' (Ζαν-Πιέρ Νταρντέν, Λυκ Νταρντέν, Βέλγιο-Γαλλία-Ιταλία)

22:00 / Cut - 132' (Αμίρ Ναντέρι, Ιαπωνία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

9:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

9:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

9:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

9:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

9:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

9:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' )(Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία

9:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

9:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

9:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

9:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

9:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

11:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

11:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

11:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

11:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

11:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

11:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' (Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία)

11:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

11:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

11:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

11:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

11:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

13:00 / Καθ’ οδόν - 97' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Βουλγαρία)

15:30 / Ουράνιο σώμα - 100' (Αλίτσε Ρορβάκερ, Ιταλία-Γαλλία-Ελβετία)

18:00 / Με τις καλύτερες προθέσεις - 105' (Αντριάν Σιτάρου, Ρουμανία-Ουγγαρία)

20:30 / Το νησί - 108' (Κάμεν Κάλεβ, Βουλγαρία-Σουηδία)

23:00 / Ο εχθρός - 109' (Ντέζαν Ζέτσεβιτς, Σερβία-Βοσνία Ερζεγοβίνη-Κροατία-Ουγγαρία)

MOYΣEIO KINHMATOΓPAΦOY ΘEΣΣAΛONIKHΣ

20:00 / Peep Show - 46' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, Δανία)

20:00 / Psych-Burn - 3' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

20:00 / Satan Claus - 3' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

20:00 / Η θυσία της παρθένου - 9' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

20:00 / Η μονομαχία - 8' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

20:00 / Τίτλοι έναρξης του «Hollywood Play-Girls» - 4' (Τζέι Εξ Ουίλιαμς, ΗΠΑ)

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου

OΛYMΠION

15:00 / Ο πωλητής - 107' (Σεμπαστιέν Πιλότ, Καναδάς)

17:30 / J.A.C.E. - 153' (Μενέλαος Καραμαγγιώλης , Ελλάδα-Πορτογαλία-Τουρκία-ΠΓΔΜ-Ολλανδία)

20:45 / Man at Sea - 92' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα)

22:45 / Ογδόντα γράμματα - 75' (Βάτσλαβ Κάντρινκα, Τσεχία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 / Μη φοβάσαι - 90' (Μόντσο Αρμεντάριθ , Ισπανία)

15:00 / Το Μπάουερι την άνοιξη – Καρτ Ποστάλ από τη Νέα Υόρκη - 10' (Σάρα Ντράιβερ, Γαλλία)

15:00 / Υπνοβασία - 78' (Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ-Δυτική Γερμανία)

17:15 / North of Vortex - 58' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ. Βρετανία)

17:15 / Τρώες - 35' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία)

19:30 / Όταν πετάξουν τα γουρούνια - 98' (Σάρα Ντράιβερ, ΗΠΑ-Γερμανία-Ολλανδία)

22:00 / Ευτυχισμένο τέλος - 97' (Μπγιόρν Ρούνιε, Σουηδία)

TΩNIA MAPKETAKH

15:00 / Το παιχνίδι - 118' (Ρούμπεν Έστλουντ, Σουηδία-Γαλλία-Δανία)

17:30 / Όμηρος - 100' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα-Τουρκία)

20:00 / Δεκαπενταύγουστος - 106' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα)

22:30 / Από την άκρη της πόλης - 94' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα)

22:30 / Όψεις της Ευρώπης: Χώρος για όλους - 6' (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Δανία-Ελλάδα-Γαλλία-Γερμανία)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00 / Γκρομοζέκα - 104' (Βλαντίμιρ Κοτ, Ρωσία)

15:30 / Η Αφροδίτη στην αυλή - 61' (Τηλέμαχος Αλεξίου, Ελλάδα-Γερμανία)

18:00 / Η χώρα της λήθης - 115' (Μιχάλε Μπογκάνιμ, Γαλλία-Γερμανία-Πολωνία-Ουκρανία)

20:45 / Χωρίς - 88' (Μάρκ Τζάκσον, ΗΠΑ)

23:00 / Στα όρια - 110' (Λέιλα Κιλάνι, Μαρόκο-Γαλλία-Γερμανία)

TZON KAΣΣABETHΣ

13:00 / Ο γάμος του Σινάν - 65' (Όλε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

15:00 / Κάπου απόψε - 85' (Μάικλ Ντι Τζιάκομο, ΗΠΑ-Ολλανδία)

17:00 / Αντίο - 104' (Μοχάμαντ Ρασούλοφ, Ιράν)

19:30 / Δράμα - 75' (Ματίας Λίρα, Χιλή)

21:30 / Μαύρο αίμα - 123' (Μιαογιάν Ζανγκ, Κίνα-Γαλλία)

0:15 / Βρόμικα ημερολόγια – 12 μικρού μήκους ταινίες φεμινιστικής πορνογραφίας - 96' (Διάφοροι, Σουηδία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

9:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

9:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

9:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

9:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

9:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

9:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' (Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία)

9:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

9:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

9:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

9:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

9:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

11:00 / 12 χρόνια - 4' (Daniel Nocke, Γερμανία)

11:00 / Loom - 5' (Llija Brunck, Csaba Letay, Jan Bitzer, Γερμανία-ΗΠΑ)

11:00 / Ανάμεσα στη γη και στον ουρανό - 15' (York-Fabian Raabe, Γερμανία)

11:00 / Εγώ είμαι. Ο Helmut - 12' (Nicolas Steiner, Γερμανία-Ελβετία)

11:00 / Έρωτας κλέφτης - 7' (Andreas Hykade, Γερμανία)

11:00 / Η προσγείωση του Yuri Lennon στον Άλφα 46 - 15' (Anthony Vouadoux, Γερμανία-Ελβετία

11:00 / Και τώρα ακολουθεί - 5' (Erik Schimitt, Stephan Muller, Γερμανία)

11:00 / Μανόλο - 19' (Robert Bohrer, Γερμανία)

11:00 / Όρθιοι ξεχασμένοι - 6' (Jorn Staeger, Γερμανία)

11:00 / Σαντουιτσάκια - 5' (Marcus Zilz, Γερμανία)

11:00 / Ως συνήθως - 7' (Zubin Sethna, Γερμανία)

13:00 / Ο κυνηγός - 93' (Ερντέν Κιράλ, Toυρκία)

15:30 / Επιτηρητής μωρού - 100' (Πολ Σλετάουνε, Νορβηγία-Γερμανία-Σουηδία)

18:00 / Ο καθρέφτης - 94' (Ερντέν Κιράλ, Toυρκία-Γερμανία)

20:30 / Punk’s not Dead - 104' (Βλαντιμίρ Μπλαζέβσκι, ΠΓΔΜ-Σερβία)

23:00 / Συνείδηση - 94' (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία)

Παρασκευή 11 Νοεμβρίου

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

15:00 / Πορτρέτο στο Λυκόφως – 105' (Αντζελίνα Νικόνοβα, Ρωσία)

17:30 / Πορφίριο – 106’ (Αλεχάντρο Λάντες, Κολομβία-Ισπανία-Ουρουγουάη-Αργεντινή-Γαλλία)

20:00 / Import/Export – 135’ (Ούλριχ Σάιντλ, Αυστρία)

23:00 / This Must Be the Place – 118’ (Πάολο Σορεντίνο)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 / Μοντέλα – 118’ (Ούλριχ Σάιντλ, Αυστρία)

15:30 / Μία Θέση στον Ηλιο – 44’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα-Μεγ. Βρετανία)

15.:30 / Ο Ζαν Ζενέ Είναι Νεκρός – 35’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία-Ελλάδα)

18:00 / Εσύ δεν Είσαι Εγώ – 48’ (Σάρα Ντράιβερ, Η.Π.Α.)

19:30 / Κοτόπουλο με Δαμάσκηνα – 91’ (Μαρζάν Σατραπί, Βενσάν Παρονό, Γαλλία)

22:00 / Στην Ακρη της Γης – 80’ (Σέρτζιο Καμπαλέρο, Ισπανία)

00:00 / Ελληνες (Ελληνικός Ερωτας και Σαπφικές Ομιλίες) – 25’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία)

00:00 / Ζήτημα Ζωής και Θανάτου – 20’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία)

00:00 / Η Εκδίκηση της Ντίσκο – 24’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία)

00:00 / Απεγνωσμένη Ζωή – Οι Ταινίες του Πιερ Πάολο Παζολίνι – 20’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία)

00:00 / Gender Pop – 40’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα)

ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

13:00 / Κτήνος – 83’ (Κρίστοφερ Μπόε, Δανία)

15:15 / Το Κορίτσι με τα Μεγάλα Μάτια – 85’ (Αλέξης Τσάφας, Ελλάδα-Πράσινο Ακρωτήριο)

17:30 / Παράδεισος – 105’ (Παναγιώτης Φαφούτης, Ελλάδα)

20:00 / Αδικος Κόσμος – 107’ (Φίλιππος Τσίτος, Ελλάδα-Γερμανία)

22:30 / J.A.C.E. – 153’ (Μενέλαος Καραμαγγιώλης, Ελλάδα-Πορτογαλία-Τουρκία-FYROM)

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

14:45 / Μαύρο Αίμα – 123’ (Μιαογιάν Ζανγκ, Κίνα-Γαλλία)

17:15 / Ο Πωλητής – 107’ (Σεμπαστιέν Πιλότ, Καναδάς)

20:15 / Ογδόντα Γραμμάρια – 75’ (Βάσλαβ Κάντρινκα, Τσεχία)

22:15 / Ο Φοιτητής – 110’ (Σαντιάγκο Μίτρε, Αργεντινή)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

11:00 / Εργαστήριο με τον Ούλριχ Ζάιντλ

13:15 / Δράμα – 75’ (Ματίας Λίρα, Χιλή)

15:15 / Cut – 132’ (Αμίρ Ναντερί, Ιαπωνία)

18:15 / Οι Ακακίες – 85’ (Πάμπλο Τζιορτζέλι, Αργεντινή-Ισπανία)

20:15 / Πέρσι το Χειμώνα – 103’ (Τζον Σανκ, Γαλλία-Βέλγιο-Ελβετία)

22.15 / Μπονσάι – 95’ (Κριστιάν Χιμένεζ, Χιλή-Γαλλία-Αργεντινή-Πορτογαλία)

00:30 / Βρώμικα Ημερολόγια – 12 Μικρού Μήκους Ταινίες Φεμινιστικής Πορνογραφίας – 96’ (Σουηδία)

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

09:00 / Νεανική Οθόνη

13:00 / Η Γαλάζια Εξορία – 118’ (Ερντέν Κιράλ, Γερμανία-Τουρκία-Ελλάδα)

15:30 / Το Βουνό του Βούδα – 105’ (Λι Γιου, Κίνα)

18:00 / Ο Εχθρός – 109’ (Ντέγιαν Ζέσεβιτς, Σερβία-Βοσνία-Ερζεγοβίνη-Κροατία-Ουγγαρία)

20:30/ Ο Αγαπητικός – 94’ (Καταλίν Μιτουλέσκου, Ρουμανία-Σουηδία-Σερβία)

23:00 / Το Ονειρο του Ανταλμπερτ – Γκαμπριέλ Ακίμ (Ρουμανία)

Σάββατο 12 Νοεμβρίου

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

21:00 / Τελετή Λήξης / Απονομή Βραβείων Διεθνούς Διαγωνιστικού / Μάρθα Μάρσι Μέι Μαρλίν – 101’ (Σον Ντέρκιν, Η.Π.Α.)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00 / Η Πριγκίπισσα της Νάπολης – 3’ (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

13:00 / Παραπάνω από Αντρας -100’ (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

15:15 / Τα Ανθη του Κακού – 98’ (Νταβίντ Ντιζά, Γαλλία)

17:15 / Σαββατοκύριακο – 96’ (Αντριου Χέιγκ, Μεγ.Βρετανία)

19:30 / Superclasico – 99’ (Ολε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

22:00 / Τρώες – 35’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία, Ελλάδα)

22:00 / North of Vortex – 58’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία)

ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

12:30 / Κωνσταντίνος Γιάνναρης Μικρού Μήκους #2 – 120’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

15:00 / Πορφίριο – 106’ (Αλεχάντρο Λάντες, Κολομβία-Ισπανία-Ουρουγουάη-Αργεντινή-Γαλλία)

17:30 / Man at Sea – 88’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα)

20:00 / Βραβευμένες ταινίες μικρού μήκους Διεθνούς Φεστιβάλ Δράμας 2011 – 132’

22:30 / Βραβευμένες ελληνικές ψηφιακές ταινίες μικρού μήκους Φεστιβάλ Δράμας 2011 – 55’

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

13:00 / Λίγο πιο Κοντά – 73’ (Μάθιου Πέτοκ, Η.Π.Α.)

15:15 / Magic Hour – 95’ (Κώστας Καπάκας, Ελλάδα)

17:15 / Πορτρέτο στο Λυκόφως – 105’ (Αντζελίνα Νικόνοβα, Ρωσία)

20:30 / Μαϊμούδες – 84’ (Λίσα Ασάν, Σουηδία)

23:00 / Σκυλίσιες Μέρες – 21’ (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

13:00 / Στην Ακρη της Γης – 80’ (Σέρτζιο Καμπαλέρο, Ισπανία)

15:00 / Στα Ορια – 110’ (Λέιλα Κιλάνι, Μαρόκο-Γαλλία-Γερμανία)

17:30 / Κοτόπουλο με Δαμάσκηνα – 91’ (Μαρζάν Σατραπί, Βενσάν Παρονό, Γαλλία)

20:00 / Αόρατες – 90’ (Μιχάλ Αβιάντ, Ισραήλ)

22:00 / Καλά Νέα – 130’ (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

00:20 / Αγγελοι σε Ελεύθερη Πτώση – 123’ (Ολε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

13:00 / Συνείδηση – 94’ (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία)

15:30 / Πέρσι το Χειμώνα – 103’ (Τζον Σανκ, Γαλλία-Βέλγιο-Ελβετία)

18:00 / Punk’s Not Dead – 104’ (Βλαντιμίρ Μπλαζέφσκι, FYROM-Σερβία)

20:30 / Αβέ – 88’ (Κονσταντίν Μπογιάνοφ, Βουλγαρία)

23:00 / Press – 100’ (Σεντάτ Γιλμάζ, Τουρκία)

Κυριακή 13 Νοεμβρίου

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

13:00 / Η Μεγάλη Νύχτα – 15’ (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία)

13:00 / Il Divo – 110’ (Πάολο Σορεντίνο, Ιταλία-Γαλλία)

15:45 / Αύριο θα Είναι Ολα Καλύτερα – 118’ (Ντορότα Κεντιερζάφσκα, Πολωνία-Ιαπωνία)

18:15 / Ιστορίες της Νύχτας – 84’ (Μισέλ Οσελό, Γαλλία)

20:30 / Προβολή Βραβευμένης Ταινίας

23:00 / Import/Export – 135’ (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

15:00 / Διακοπές Διαρκείας – 75’ (Τζιμ Τζάρμους, Η.Π.Α.)

17:00 / Ευτυχισμένο Τέλος – 97’ (Μπιορν Ρούνγκε, Σουηδία)

19:30 / Προβολή της ξένης ταινίας που θα κερδίσει το βραβείο κοινού

22:00 / Εξω Σατανά – 109’ (Μπρουνό Ντιμόν, Γαλλία)

ΤΩΝΙΑ ΜΑΡΚΕΤΑΚΗ

13:00 / Βραβευμένες ταινίες μικρού μήκους Διεθνούς Φεστιβάλ Δράμας 2011

15:30 / Βραβευμένες ελληνικές ψηφιακές ταινίες μικρού μήκους Φεστιβάλ Δράμας 2011

17:30 / Κωνσταντίνος Γιάνναρης Μικρού Μήκους – 90’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης)

20:00 / Σιωπές – 10’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία-Ελλάδα)

20:00 / Κοντά στον Παράδεισο – 87’ (Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Μεγ.Βρετανία)

22:30 / Κτήνος – 83’ (Κρίστοφερ Μπόε, Δανία)

ΦΡΙΝΤΑ ΛΙΑΠΠΑ

12:45 / Οι Τελευταίοι Αντρες – 60’ (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

12:45 / Ο Επιστήθιος Φίλος – 60’ (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

15:15 / Superclasico – 99’ (Ολε Κρίστιαν Μάντσεν, Δανία)

18:00 / Αν Οχι Εμείς, Ποιοι; - 124’ (Αντρες Βίελ, Γερμανία)

20:30 / Ο Φοιτητής – 110’ (Σαντιάγο Μίτρε, Αργεντινή)

23:00 / Η Τάξη και το Ηθικό – 136’ (Ματιέ Κασοβίτς, Γαλλία)

ΤΖΟΝ ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ

15:00 / Μπονσάι – 95’ (Κριστιάν Χιμένεζ, Χιλή-Γαλλία-Αργεντινή-Πορτογαλία)

17:30 / Ετσι κι Αλλιώς – 80’ (Χάφστεϊν Γκούναρ Σίγκουρδσον, Ισλανδία)

19:30 / Οι Ακακίες – 85’ (Πάμπλο Τζιορτζέλι, Αργεντινή-Ισπανία)

22:00 / Ταινία Εκπληξη

ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΡΝΕΣ

13:00 / Κεράτιος Κόλπος – 75’ (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία)

15:30 / Χριστέ μου, Ξέρεις – 87’ (Ούλριχ Ζάιντλ, Αυστρία)

18:00 / Βαλκανικές Μικρού Μήκους – 82’

20:30 / Ο Αγαπητικός – 94’ (Καταλίν Μιτουλέσκου, Ρουμανία-Σουηδία-Σερβία)

23:00 / Ο Καθρέφτης – 94’ (Ερντέν Κιράλ, Τουρκία-Γερμανία)

Συνεχίζοντας την πλοήγηση σας στο flix.gr, συμφωνείτε στην εγκατάσταση cookies στον υπολογιστή σας. Μάθετε περισσότερα.