55ο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης - Πρόγραμμα Προβολών

55ο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης

ΚΡΙΤΙΚΗ 26 OCT 2014

Από τις 31 Οκτωβρίου έως και τις 9 Νοεμβρίου, το 55ο Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης μετατοπίζει το διεθνές κινηματογραφικό ενδιαφέρον στα βόρεια της Ελλάδας.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ 55ου ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Το Flix θα σας ενημερώνει κάθε στιγμή για όλα όσα συμβαίνουν μέσα και έξω από τις αίθουσες του 55ου Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης στο ειδικό τμήμα του site που θα ανανεώνεται συνεχώς.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

  • 20:30 Λευκός Θεός του Κόρνελ Μούντρουτσο (119', Ουγγαρία-Γερμανία-Σουηδία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

  • 15:00 Απογραφή του Ζέλιμιρ Ζίλνικ (9', Δυτική Γερμανία)
  • 15:00 Επίκαιρα για τη Νεολαία του Χωριού το Χειμώνα του Ζέλιμιρ Ζίλνικ (15', Γιουγκοσλαβία)
  • 15:00 Μαύρη Ταινία του Ζέλιμιρ Ζίλνικ (14', Γιουγκοσλαβία)
  • 15:00 Ο Τίτο για δεύτερη φορά ανάμεσα στους Σέρβους του Ζέλιμι Ζίλνικ (43', Ομοσπονδιακή Δημοκρατία της Γιουγκοσλαβίας)
  • 17:00 Γιοχάνα του Κόρνελ Μούντρουτσο (83', Ουγγαρία-Γερμανία)
  • 19:30 Πρώιμα έργα του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (87', Γιουγκοσλαβία)
  • 22:00 Συνοικία «Το όνειρο» του Αλέκου Αλεξανδράκη (94΄, Ελλάδα)
  • 24:00 Πώς Δενότανε το Ατσάλι του Ζέλιμιρ Ζίλνικ (101', Γιουγκοσλαβία)

TΩNIA MAPKETAKH

  • 19:30 Drag Me: Μια Αστική Μουσική Ιστορία του Νίκου Κέλλη (6', Ελλάδα)
  • 19:30 Για την Αιωνιότητα της Μαρίας Λάφη (7', Ελλάδα)
  • 19:30 Δείπνο για Λίγους του Νάσου Βακάλη (10', Ελλάδα)
  • 19:30 Εβίβα των Δημήτρη Νάκου και Αμέρισσας Μπάστα (16', Ελλάδα)
  • 19:30 ΙΙ του Ευθύμη Κόσεμουν Σανίδη (16', Ελλάδα)
  • 19:30 Μαασάι του Χάρη Λαγκούση (16', Ελλάδα)
  • 19:30 Όταν Αρχίζει το Τράγουδι του Γιάννη Πόθου (8', Ελλάδα)
  • 19:30 Πέρασμα του Λάμπρου Γεωργόπουλου (7', Ελλάδα)
  • 19:30 Προσευχή του Θανάση Νεοφώτιστου (20', Ελλάδα)
  • 19:30 Τζένινγκς Λοτζ της Αλίκης Σούμα (11', Ελλάδα)
  • 22:00 Βόλτα της Στέλλας Κυριακοπούλου (11, Ελλάδα)
  • 22:00 Έρημο Κορμί του Σωτήρη Δουνούκο (19΄, Γαλλία-Ελλάδα)
  • 22:00 Ιλένα του Σπύρου Σκάνδαλου (15', Ελλάδα)
  • 22:00 Κυριακή του Βαγγέλη Σέρφα (17', Ελλάδα)
  • 22:00 Ο Αθαντοποιητής του Μάριου Πιπερίδη (22', Ελλάδα)
  • 22:00 Τρεις Αυγουλιέρες Παραλίγο Τέσσερις του Κωνσταντίνου Σαμαρά (29', Ελλάδα)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

  • 15:00 Γκίλιαπ του Ρόι Αντερσον (137', Σουηδία)
  • 18:00 Άντρας Σπρώχνει Καρότσι του Ραμίν Μπαχρανί (87', ΗΠΑ)
  • 20:30 Μια ερωτική ιστορία του Ρόι Αντερσον (114', Σουηδία)

TZON KAΣΣABETHΣ

  • 17:30 Στη θέση της του Αλμπερτ Σιν (115', Καναδάς-Νότιος Κορέα)
  • 20:00 Σήμερα του Ρεζά Μιρκαριμί (87', Ιράν)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

  • 18:00 Όπερ έδει Δείξαι του Αντρέι Γκρουσνίτσκι (105΄, Ρουμανία)
  • 20:30 Βικτόρια της Μάγια Βίτκοβα (155', Βουλγαρία-Ρουμανία)

ΣΑΒΒΑΤΟ 1 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

  • 10:30 Το Παιδί «Ζιγκ-Ζαγκ» του Βίνσεντ Μπαλ (95', Ολλανδία-Βέλγιο)
  • 13:15 Chop Shop του Ραμίν Μπαχρανί (84' ΗΠΑ)
  • 15:00 Η Φυλή του Μίροσλαβ Σλαμποσπίτσκιι, (130', Ουκρανία)
  • 17:45 Εκτός Ελέγχου της Άνια Μάρκαρτ (90', ΗΠΑ)
  • 20:00 A Second Chance της Σουζάνε Μπίερ (104, Δανία - Σουηδία) '
  • 22:15 Χειμερία Νάρκη του Νουρί Μπιλγκέ Τζεϊλάν (196', Τουρκία-Γαλλία-Γερμανία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

  • 12:30 Ο στοργικός γιος – Υπόθεση Φράνκενσταϊν του Κόρνελ Μούντρουτσο (105', Ουγγαρία-Γερμανία-Αυστρία)
  • 14:30 Στο Δέλτα του Κόρνελ Μούντρουτσο (92', Ουγγαρία-Γερμανία)
  • 17:00 Απογραφή του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (9', Δυτική Γερμανία)
  • 17:00 Επίκαιρα για τη νεολαία του χωριού το χειμώνα του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (15', Γιουγκοσλαβία(
  • 17:00 Μαύρη ταινία του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (14', Γιουγκοσλαβία)
  • 17:00 Ο Τίτο για δεύτερη φορά ανάμεσα στους Σέρβους του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (43', Ομοσπονδιακή Δημοκρατία της Γιουγκοσλαβίας)
  • 19:15 Ο Δράκος του Νίκου Κούνδρου (99', Ελλάδα)
  • 21:45 Από την άκρη της πόλης του Κωνσταντίνου Γιάνναρη (94', Ελλάδα)
  • 24:00 Κοινωνική σαπίλα του Στέλιου Τατασόπουλου (60', Ελλάδα)

TΩNIA MAPKETAKH

  • 13:00 Τεστ του Αλεξάντερ Κοτ (95', Ρωσία)
  • 15:00 Πρόσφυγας του Διέγο Λέρμαν (93', Αργεντινή-Κολομβία-Γαλλία-Πολωνία-Γερμανία)
  • 17:00 Πέντε αστέρων του Κιθ Μίλερ (83', ΗΠΑ)
  • 19:30 Η εκδίκηση του Διονύσου του Δημήτρη Κολλάτου (98', Ελλάδα)
  • 22:00 Το μικρό ψάρι του Γιάννη Οικονομίδη (137, Ελλάδα-Γερμανία-Κύπρος)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

  • 15:30 Μέμφις του Τιμ Σάτον (79', ΗΠΑ)
  • 17:45 Σ’ ένα Δρόμο του Παλέρμο της Εμα Ντάντε (94', Ιταλία-Ελβετία-Γαλλία)
  • 20:15 Τιμπουκτού του Αμπντεραμάν Σισακό (97', Γαλλία-Μαυριτανία)
  • 22:30 Ο Δούκας της Βουργουνδίας του Πίτερ Στρίκλαντ (106', Μεγ. Βρετανία)

TZON KAΣΣABETHΣ

  • 13:00 Μεταμορφώσεις του Κριστόφ Ονορέ (102', Γαλλία)
  • 15:00 Δεν θα ξαναγυρίσω του Ίλμαρ Ράαγκ (109', Ρωσία-Εσθονία-Φινλανδία-Λευκορωσία-Καζακστάν)
  • 17:30 Με Βήμα Γοργό του Νιλς Αρντεν (108', Δανία)
  • 20:00 Στη χώρα του Τσάρλι του Ρολφ ντε Χέερ (108', Αυστραλία)
  • 22:15 Phoenix του Κρίστιαν Πέτσολντ (98', Γερμανία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

  • 15:30 Η Διέξοδος του Πετρ Βάτσλαβ (102', Γαλλία-Τσεχία)
  • 18:00 Το Δεύτερο Παιχνίδι του Κορνέλιου Πορουμπόιου (98', Ρουμανία)
  • 20:30 Τρία Παράθυρα και ένας Απαγχονισμός του Ισά Τσόσια (93', UNMI Κόσοβο-Γερμανία)
  • 23:00 Σίβας του Κάαν Μυζντετζί (97', Τουρκία-Γερμανία)

ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

  • 10:30 Ο Πίνακας του Ζαν-Φρανσουά Λαγκυονί (76', Γαλλία)
  • 15:00 Magical Girl του Κάρλος Βερμούτ (127', Ισπανία-Γαλλία)
  • 18:00 Καληνύχτα Μαμά των Βερόνικα Φραντς, Σεβερέν Φιαλά (99', Αυστρία)
  • 20:15 Δύο μέρες, Μία νύχτα των Ζαν-Πιέρ Νταρντέν, Λυκ Νταρντέν (95', Βέλγιο-Γαλλία-Ιταλία-Ολλανδία)
  • 22:15 The Cut του Φατίχ Ακίν (138', Γερμανία-Γαλλία-Ιταλία-Ολλανδία-Πολωνία-Καναδάς-Τουρκία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

  • 13:00 Γιοχάνα του Κόρνελ Μούντρουτσο (83', Ουγγαρία-Γερμανία)
  • 15:15 Η Πιρίκα Κινηματογραφείται του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (49', Σερβία)
  • 15:15 Μικροί Πιονιέροι του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (18', Γιουγκοσλαβία)
  • 17:15 Ευρώπη-Φρούριο του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (80', Σλοβενία)
  • 19:30 Chop Shop του Ραμίν Μπαχράνι (84', ΗΠΑ)
  • 22:00 Σώσε με του Στράτου Τζίτζη (100', Ελλάδα)

    TΩNIA MAPKETAKH

  • 13:00 Γκουμπ του Γκάι Μάιχιλ (86', Μεγ. Βρετανία)

  • 15:00 Αγάπησέ με της Χάνε Μίρεν (75', Νορβηγία)
  • 17:00 Η εκδίκηση του Διονύσου του Δημήτρη Κολλάτου (98', Ελλάδα)
  • 19:30 A Blast του Σύλλα Τζουμέρκα (83, Ελλάδα)
  • 22:00 Ώς το Κόκκαλο του Θοδωρή Κουτσαυτή (82', Ελλάδα)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

  • 13:00 Στη Σιωπή του Ζντενέκ Γιράσκι (84', Σλοβακία-Τσεχία)
  • 15:30 Εκτός Ελέγχου της Ανια Μάρκαρτ (90', ΗΠΑ)
  • 17:30 Η Φυλή του Μίροσλαβ Σλαμποσπίτσκιι (130', Ουκρανία)
  • 20:30 Ο Γύπας του Τζόελ Ποτράικους (97', ΗΠΑ)
  • 23:00 Γη της Θύελλας του Άνταμ Τσάσι (105', Ουγγαρία-Γερμανία)

TZON KAΣΣABETHΣ

  • 12:30 Αρκτική του Γκάμπρι Βελάσκεθ (78', Ισπανία)
  • 14:30 Difret του Ζερέσενεϊ Μπερχάνε Μεχάρι ( 99', Αιθιοπία)
  • 17:00 Θεία χάρη του Εντοάρντο Ουΐνσπιρ (127', Ιταλία)
  • 20:00 Ιστορίες της Ραχσάν Μπανιετεμάντ (88', Ιράν)
  • 22:00 Εδέμ της Μία Χάνσεν-Λαβ (131', Γαλλία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

  • 15:30 Στη Θέση της του Αλμπερτ Σιν (115', Καναδάς-Νότιος Κορέα)
  • 18:00 Η Διέξοδος του Πετρ Βάτσλαβ (102', Γαλλία-Τσεχία)
  • 20:30 Όπερ έδει Δείξαι του Αντρέι Γκρουσνίτσκι (105', Ρουμανία)
  • 23:00 Ο Αμνός του Κουτλούγ Αταμάν (87', Τουρκία-Γερμανία)

ΔΕΥΤΕΡΑ 3 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

  • 13:30 Sigur Ros – Eg Anda ου Ραμίν Μπαχρανί (7', ΗΠΑ)
  • 13:30 Ανεβασμένος ου Ραμίν Μπαχρανί (9', ΗΠΑ)
  • 13:30 Ο πόλεμος της λεμονάδας ου Ραμίν Μπαχρανί (7', ΗΠΑ)
  • 13:30 Πλαστική Σακούλα ου Ραμίν Μπαχρανί (18', ΗΠΑ)
  • 13:30 Σκυλιά του Ραμίν Μπαχρανί (5', ΗΠΑ)
  • 15:15 Μάθημα Αποκατάστασης του Ιβάν Ι. Τβερντόφσκι (98', Ρωσία - Γερμανία)
  • 17:30 Μόντρις του Γιούρις Κούρσιέτις (98', Λετονία-Γερμανία-Ελλάδα)
  • 20:00 99 σπιτικά του Ραμίν Μπαχρανί (112', ΗΠΑ)
  • 22:45 The Little Death του Τζος Λόσον (96', Αυστραλία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

  • 13:00 Εσείς, οι Ζωντανοί του Ρόι Αντερσον (94', Σουηδία-Γερμανία-Γαλλία-Δανία-Νορβηγία)
  • 15:00 Αντίο Σόλο του Ραμίν Μπαχρανί (91', ΗΠΑ)
  • 17:15 Οι Γενναίοι της Σαμοθράκης του Σταμάτη Τσαρουχά (85', Ελλάδα)
  • 19:30 Πρώιμα Εργα του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (87', Γιουγκοσλαβία)
  • 22:00 Γλυκιά συμμορία του Νίκου Νικολαϊδη (151', Ελλάδα)

TΩNIA MAPKETAKH

  • 12:30 Αγάπησέ με της Χάνε Μίρεν (75', Νορβηγία)
  • 14:30 Κουβέντες με τους Θεούς των Ουόρικ Θόρντον, Έκτορ Μπαμπένκο, Μίρα Ναΐρ, Χιντέο Νακάτα, Άμος Γκιτάι, Άλεξ δε λα Ιγκλέσια, Εμίρ Κουστουρίτσα, Μπαχμάν Γκομπαντί, Γκιγιέρμο Αριάγα (134', Μεξικό-ΗΠΑ)
  • 17:00 Ώς το Κόκκαλο του Θοδωρή Κουτσαυτή (82', Ελλάδα-Γαλλία)
  • 19:30 Α του Στάθη Αθανασίου (75', Ελλάδα)
  • 22:00 Dark Illusion του Μάνου Καρυστινού (72', Ελλάδα)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

  • 12:45 Θεία Χάρη του Εντοάρντο Ουΐνσπιρ (127', Ιταλία)
  • 15:30 Καληνύχτα Μαμά των Βερόνικα Φραντς, Σεβερέν Φιαλά (99', Αυστρία)
  • 18:30 Magical Girl του Κάρλος Βερμούτ (127', Ισπανία-Γαλλία)
  • 21:30 Πρόσφυγας του Διέγο Λέρμαν (93', Αργεντινή-Κολομβία-Γαλλία-Πολωνία-Γερμανία)
  • 23:30 Ολόδικός σου του Νταβίντ Λαμπέρ (103', Βέλγιο-Καναδάς)

TZON KAΣΣABETHΣ

  • 15:00 Σιωπηλή Καρδιά του Μπίλε Ογκουστ (98', Δανία)
  • 17:30 Ο Γύπας του Τζόελ Ποτράικους (97', ΗΠΑ)
  • 20:00 Φιντέλιο – Η Οδύσσεια της Αλίκης της Λουσί Μπορλετό (95', Γαλλία)
  • 22:30 Σήμερα του Ρεζά Μιρκαριμί (87', Ιράν)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

  • 13:00 Ιστορίες της Ραχσάν Μπανιετεμάντ (88', Ιράν)
  • 15:30 Μεταξύ 10 και 12 του Πέτερ Χόχεντοορν (69', Ολλανδία)
  • 18:00 Αρκτική του Γκάμπρι Βελάσκεθ (78', Ισπανία)
  • 20:30 12 λεπτά του Νικολάε Κονσταντίν Τανάσε (13', Ρουμανία)
  • 20:30 Ίαση – Η ζωή μιας άλλης του Αντρέα Στάκα (83', Ελβετία, Κροατία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη)

ΤΡΙΤΗ 4 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

  • 12:30 Με Κάθε Κόστος του Ραμίν Μπαχρανί (105', ΗΠΑ)
  • 15:45 Δίπλα της του Ασαφ Κόρμαν (90', Ισραήλ)
  • 18:00 Μάθημα των Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ (105', Βουλγαρία-Ελλάδα)
  • 20:30 Τρελλή Αγάπη της Τζέσικα Χάουσνερ (96', Αυστρία-Λουξεμβούργο-Γερμανία)
  • 22:30 1001 Γραμμάρια του Μπεντ Χάμερ ( 93', Νορβηγία-Γερμανία-Γαλλία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

  • 13:00 Ευρώπη-Φρούριο του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (80', Σλοβενία)
  • 15:00 Ευχάριστες Ημέρες του Κόρνελ Μούντρουτσο (81' , Ουγγαρία)
  • 17:00 Άντρας Σπρώχνει Καρότσι του Ραμίν Μπαχρανί (87', ΗΠΑ)
  • 19:30 Οι Τεμπέληδες της Εύφορης Κοιλάδας του Νίκου Παναγιωτόπουλου (119', Ελλάδα)
  • 22:00 Τραγούδια από τον Δεύτερο Οροφο του Ρόι Αντερσον (98', Σουηδία-Γαλλία-Γερμανία-Δανία)
  • 24:00 Πώς Δενότανε το Ατσάλι του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (101', Γιουγκοσλαβία)

TΩNIA MAPKETAKH

  • 14:30 Φιντέλιο – Η Οδύσσεια της Αλίκης του Λουσί Μπορλετό (95', Γαλλία)
  • **17:00 Dark Illusion του Μάνου Καρυστινού (72', Ελλάδα)
    Μάνος Καρυστινός, Ελλάδα
  • **19:30 7 θυμοί του Χρήστου Βούπουρα (107', Ελλάδα)
  • **22:00 Βασίλισσα Αντιγόνη του Τηλέμαχου Αλεξίου (93', Ελλάδα-Γερμανία)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

  • 15:30 Μόντρις του Γιούρις Κουρσιέτις (98', Λετονία-Γερμανία-Ελλάδα)
  • 18:00 Μάθημα Αποκατάστασης του Ιβάν Ι. Τβερντόφσκι (98', Ρωσία-Γερμανία)
  • 20:30 Ολόδικός σου του Νταβίντ Λαμπέρ (103', Βέλγιο-Καναδάς)
  • 23:00 Μέμφιςτου Τιμ Σάτον (79', ΗΠΑ)

TZON KAΣΣABETHΣ

  • 13:00 Η Τρίτη Οχθη του Ποταμού της Σελίνα Μούργκα (92', Αργεντινή-Γερμανία-Ολλανδία)
  • 15:00 Ταξικός Εχθρός του Ροκ Μπίτσεκ (112', Σλοβενία)
  • 17:30 Ανεμοι του Αυγούστου του Γκαμπριέλ Μασκάρου (77', Βραζιλία)
  • 20:00 Δεν θα Ξαναγυρίσω του Ίλμαρ Ράαγκ (109', Ρωσία-Εσθονία-Φινλανδία-Λευκορωσία-Καζακστάν)
  • 22:15 99 Σπιτικά του Ραμίν Μπαχρανί (112', ΗΠΑ)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

  • 15:30 Σλιμάνε του Χοσέ Α. Αλαγιόν (70', Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία)
  • 18:00 Η Απαγωγή του Μισέλ Ουελμπέκ του Γκιγιόμ Νικλού (92', Γαλλία)
  • 20:30 Αυτοί είναι οι Κανόνες του Όγκνιεν Σβίλιτσιτς (78', Κροατία-Γαλλία-Σερβία-ΠΓΔΜ)
  • 23:00 Τρία Παράθυρα και ένας Απαγχονισμός του Ισά Τσόσια (93', UNMI Κόσοβο-Γερμανία)

ΤΕΤΑΡΤΗ 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΙΟΝ

  • 15:30 Πλευρικοί Ανεμοι του Μάρτι Χέλντε (87', Εσθονία)
  • 18:00 Νορβηγία του Γιάννη Βεσλεμέ (74', Ελλάδα)
  • 20:00 Itsi Bitsi του Ολε Κρίστιαν Μάντσεν (107', Δανία-Κροατία-Σουηδία)
  • 22:30 Πρόμαχος του Κέρτε Βόρχις, Τζον Βόρχις (91', Ελλάδα-ΗΠΑ)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

  • 13:00 Η Πιρίκα Κινηματογραφείται του Ζέλιμιρ Ζιλνικ, (49', Σερβία)
  • 13:00 Μικροί πιονιέροι του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (18', Γιουγκοσλαβία)
  • 15:00 Τραγούδια από τον Δεύτερο Οροφο του Ρόι Άντερσον (98', Σουηδία-Γαλλία-Γερμανία-Δανία)
  • 17:00 Καλή πατρίδα, Σύντροφε (Μπελοϊάνις) του Λευτέρη Ξανθόπουλου (90', Ελλάδα)
  • 19:30 Ολα είναι Δρόμος του Παντελή Βούλγαρη (118', Ελλάδα)
  • 22:00 Πες στη Μορφίνη Ακόμα την Ψάχνω του Γιάννη Φάγκρα (119', Ελλάδα)

TΩNIA MAPKETAKH

  • 15:00 Χώμα στη Γλώσσα του Ρουμπέν Μεντόσα (90', Κολομβία - Γαλλία)
  • 17:00 Βασίλισσα Αντιγόνη του Τηλέμαχου Αλεξίου (93', Ελλάδα - Γερμανία)
  • 19:30 Ανεμιστήρας του Δημήτρη Μπίτου (97', Ελλάδα)
  • 22:00 Πολκ των Νίκου Νικολόπουλου, Βλαδίμηρου Νικολούζου (72', Ελλάδα)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

  • 13:00 Κουμίκο, η Κυνηγός του Θησαυρού του Ντέιβιντ και Νέιθαν Ζέλνερ (105', ΗΠΑ - Ιαπωνία)
  • 15:30 Μάθημα των Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ (105', Βουλγαρία-Ελλάδα)
  • 18:00 Δίπλα της του Άσαφ Κορμάν (90', Ισραήλ)
  • 20:30 Listen Up Philip του Αλεξ Ρος Πέρι (103', ΗΠΑ)
  • 23:00 Γη της Θύελλας του Ανταμ Τσάσι (105', Ουγγαρία-Γερμανία)

TZON KAΣΣABETHΣ

  • **13:00 Νατζίμα της Ζάνα Ισαμπάγιεβα (77', Καζακστάν)
  • 15:00 Ida του Πάβελ Παβλικόφσκι (80', Πολωνία)
  • 17:30 Μεταμορφώσεις του Κριστόφ Ονορέ (102', Γαλλία)
  • 20:00 Άγγελοι της Επανάστασης του Αλεξέι Φεντορτσένκο (105', Ρωσία)
  • 22:30 Σταμάτα ή Συνεχίζω της Σοφί Φιλιέρ (102', Γαλλία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

  • 13:00 Σλιμάνε του Χοσέ Α. Αλαγιόν (70', Ισπανία-Μαρόκο-Γαλλία)
  • 15:30 Ο χρυσός Σκαραβαίος των Αλέχο Μογκιγιάνσκι, Φία-Στίνα Σάντλουντ (102', Αργεντινή-Δανία-Σουηδία)
  • 18:00 Η Έλα, το Πάντα κι η Μαντάμ του Αντρέι Στέφαν Ραούτσου (27', Ρουμανία)
  • 18:00 Ιπποδύναμη του Ντανιέλ Σάντου (27', Ρουμανία)
  • 18:00 Καλοκαίρι χωρίς Φεγγάρι του Στέφαν Ιβάντσιτς (31', Σερβία)
  • 18:00 Παγωτό του Σερχάτ Καραάσλαν (16', Σερβία)
  • 18:00 Περνάει Μέσα απ’ τον Τοίχο του Ράντου Ζούντε (17', Ρουμανία)
  • 18:00 Χίλιοι του Ντανιέλ Ζέζελι (6', Κροατία)
  • 20:30 Αυτοί είναι οι Κανόνες του Όγκνιεν Σβίλιτσιτς (78', Κροατία-Γαλλία-Σερβία-ΠΓΔΜ)
  • 23:00 Βάρβαροι του Ιβάν Ίκιτς (87', Σερβία-Μαυροβούνιο-Σλοβενία)

ΠΕΜΠΤΗ 6 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ

OΛYMΠION

  • 15:30 Ατέρμονη Θλίψη του Χόρχε Πέρες Σολάνο (110', Μεξικό)
  • 18:00 Forget Me Not του Γιάννη Φάγκρα (102', Ελλάδα)
  • 20:30 Λεβιάθαν του Αντρέι Ζβιάγκιντσεφ (141', Ρωσία)
  • 23:15 Force Majeure του Ρούμπεν Έστλουντ (118', Σουηδία-Δανία-Γαλλία-Νορβηγία)

ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

  • 11:00 Ο πίνακας του Ζαν-Φρανσουά Λαγκυονί (76', Γαλλία)
  • 13:00 Ο Κένεντι γυρίζει σπίτι του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (75', Σερβία-Μαυροβούνιο)
  • 13:00 Ο Κένεντι στα απολεσθέντα Ζέλιμιρ Ζιλνικ (26', Σερβία-Μαυροβούνιο)
  • 15:00 Αναφορά σε μια Ακαδημία (Κάφκα) (Αφιέρωμα Χάνα Σιγκούλα, 15')
  • 15:00 Εγώ κι ο σωσίας μου (Αφιέρωμα Χάνα Σιγκούλα, 12', Γαλλία-Ιταλία)
  • 15:00 Νωπή βιογραφία (Αφιέρωμα Χάνα Σιγκούλα, 10')
  • 15:00 Πουλάω τα όνειρά μου του Ρι Γκέρα (15')
  • 15:00 Στο τέλος(Αφιέρωμα Χάνα Σιγκούλα, 5')
  • 15:00 Χάνα-Χάνα (Αφιέρωμα Χάνα Σιγκούλα, 7')
  • 17:00 ΠΟΛΙΤΙΚΗ Κουζίνα του Τάσου Μπουλμέτη (108', Ελλάδα-Τουρκία-Γαλλία)
  • 19:30 Ο Γάμος της Μαρία Μπράουν του Ράινερ Βέρνερ Φασμπίντερ (120', ΛΔ Γερμανίας)
  • 22:00 Ο Θίασος του Θόδωρου Αγγελόπουλου (230', Ελλάδα)

TΩNIA MAPKETAKH

  • 13:00 Άνεμοι του Αυγούστου του Γκαμπριέλ Μασκάρου (77', Βραζιλία)
  • 15:00 Η απαγωγή του Μισέλ Ουελμπέκ του Γκιγιόμ Νικλού (92', Γαλλία)
  • 17:00 Electra του Πέτρου Σεβαστίκογλου (90', Ελλάδα)
  • 19:30 Xenia του Πάνου Χ. Κούτρα (129', Ελλαδα - Γαλλία - Βέλγιο)
  • 22:00 Νορβηγία του Γιάννη Βεσλεμέ (74', Ελλάδα)
  • 24:00 Πισινός από μάρμαρο του Ζέλιμιρ Ζιλνικ (87', Ομοσπονδιακή Δημοκρατία της Γιουγκοσλαβίας)

ΦPINTA ΛIAΠΠA

  • 15:30 Ελευθέρας βοσκής – Μπαλάντα για το πώς να αποδεχτεί κανείς τον κόσμο του Βέικο Ούουνπου (104', Εσθονία)
  • 18:00 Τρελλή αγάπη της Τζέσικα Χάουσνερ (96', Αυστρία-Λουξεμβούργο-Γερμανία)
  • 20:00 Πλευρικοί Ανεμοι του Μάρτι Χέλντε (87', Εσθονία)
  • 22:30 Κάτι πρέπει να σπάσει της Εστερ Μάρτιν Μπέργκσμαρκ (81', Σουηδία)

TZON KAΣΣABETHΣ

  • 14:45 Τα Κορίτσια της Σελίν Σιαμά (112', Γαλλία)
  • 17:30 Άγγελοι της Επανάστασης του Αλεξέι Φεντορτσένκο (105', Ρώσια)
  • 20:15 1001 Γραμμάρια του Μπεντ Χάμερ (93', Νορβηγία-Γερμανία-Γαλλία)

    - 22:15 Παράκαμψη του Ντουέιν Χόπκινς (103', Μεγ. Βρετανία)

ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

  • 15:30 Πέντε Αστέρων του Κιθ Μίλερ (83', ΗΠΑ)
  • 18:00 Μαύρες Ψυχές του Φραντσέσκο Μούντσι (103', Ιταλία)
  • 20:30 Ο Θεριστής του Ζβόνιμιρ Γιούριτς (98', Κροατία-Σλοβενία)
  • 23:00 Σίβας του Κάαν Μιζενεντζί (97', Τουρκία - Γερμανία)

Που Παίζεται

Δες τις αίθουσες

Συνεχίζοντας την πλοήγηση σας στο flix.gr, συμφωνείτε στην εγκατάσταση cookies στον υπολογιστή σας. Μάθετε περισσότερα.